.

Příprava na výlet

Na vodu doporučujeme obout pevné uzavřené boty s neklouzavou podrážkou, outdoorové sandály, případně tenké nízké boty do moře. Na sebe oblékněte pohodlné rychleschnoucí oblečení (termotriko, šusťáky, legíny, kraťasy).

Pevné igelitové pytle nebo tašky vám poslouží na zabalení cenných věcí, teprve potom je vložte do barelu. Nikdy je nevkládejte do barelů navolno - stačí nedopatřením nedotáhnout víko nebo špatně zavřít lodní pytel a drahé telefony a fotoaparáty může voda nenávratně poškodit. Jezdíte-li na vodu častěji, investujte do vodotěsného pouzdra nebo vaku.

Pytel na odpadky.

Opalovací krém a pokrývku hlavy.

Léky, pokud nějaké pravidelně užíváte a nemůžete konzumaci odložit.

Suché oblečení - je lepší mít jednu sadu oblečení navíc, hlavně to platí, jedete-li s dětmi.

Pláštěnku.

Sluneční a dioptrické brýle na šňůrce. V outdoorových prodejnách (např. Decathlon) se prodávají plovoucí šňůrky na brýle.

Repelent proti komárům.

Svačinu, dostatek nealko nápojů.

Koníčkovací šnůru na špouštění, přivázání lodi.

Často se naši zákazníci diví, že na našich lodích nenajdou napevno přidělanou koníčkovací šňůru a dokonce to často považují za součást výbavy lodi. Na Orlicích nejsou vhodné jezy ke koníčkování (spouštění lodi ze suchého jezu bez posádky) a pevně přivázané šnůry, které většina lidí nechá volně plout za lodí nebo před lodí, se mohou velmi snadno zamotat do větví vrbiček, případně mohou být při převrácení lodi nebezpečné i pro posádku. Příkladem nebezpečné situace může být uvíznutí nohy ve šňůře. Pokud používáte koníčkovací šňůru měli byste ji připevnit až ve chvíli, kdy ji skutečně chcete použít.