.

Příprava na výlet

Na vodu doporučujeme obout pevné uzavřené boty s neklouzavou podrážkou, outdoorové sandály, případně tenké nízké boty do moře. Na sebe oblékněte pohodlné rychleschnoucí oblečení (termotriko, šusťáky, legíny, kraťasy).

Pevné igelitové pytle nebo tašky vám poslouží na zabalení cenných věcí, teprve potom je vložte do barelu. Nikdy je nevkládejte do barelů navolno - stačí nedopatřením nedotáhnout víko nebo špatně zavřít lodní pytel a drahé telefony a fotoaparáty může voda nenávratně poškodit. Jezdíte-li na vodu častěji, investujte do vodotěsného pouzdra nebo vaku.

Opalovací krém a pokrývku hlavy.

Léky, pokud nějaké pravidelně užíváte a nemůžete konzumaci odložit.

Suché oblečení - je lepší ho mít s sebou víc, hlavně to platí, jedete-li s dětmi.

Pláštěnku.

Sluneční a dioptrické brýle na šňůrce. V outdoorových prodejnách (např. Decathlon) se prodávají speciální šňůrky na brýle.

Repelent proti komárům.

Svačinu, dostatek nealko nápojů.

Koníčkovací šnůru na špouštění lodi do vody. Upozorňujeme, že na našich lodí nenajdete napevno přidělané koníčkovací šnůry. Na Orlicích nejsou vhodné jezy ke koníčkování (spouštění lodi ze suchého jezu bez posádky) a pevně přivázané šnůry se mohou zamotat do větví vrbiček, případně mohou být při převrácení lodi nebezpečné i pro posádku. Může v nich uvíznout noha, atp. Pokud jste zvyklí šňůry používat, vezměte si vlastní.